Oplatí sa Vám investícia do zlata?

Oplatí sa Vám investícia do zlata?

Občas sa stretávam s otázkou či sa sa investícia do zlata oplatí.

V takomto prípade, sa klienta spýtam, čo od investície očakáva. Pokiaľ mu ide o istotu zachovania HODNOTY peňazí v horizonte 5 a viac rokov, odpoveď je ÁNO. Pokiaľ mu ide o RÝCHLY ZISK, tak NIE.

Príklad z praxe

Včera sam ma investor spýtal, či nie je teraz cena zlata vysoká, či má kúpiť. Ukázal som mu, aké sú náklady na ťažbu zlata, ukázal som mu súčasnú cenu zlata a zároveň odhad vývoja ceny zlata do budúcnosti. Klient zhodnotil situáciu, vsadil na istotu a začal nakupovať...

Iný klient sa ma spýtal, akú formu sporenia na dôchodok by som mu odporučil. Sporí si formou investičného životného poistenia a ne bol si istý či postupuje správne.

Uviedol som mu príklady niekoľkých svojich známých, ktorí si podobne ako on sporili týmto spôsobom veľa rokov a keď dostali vyplatené peniaze na konci zmluvného obdobia,neverili vlastným očiam.... Dostali veľakrát polovicu a menej peňazí ako do poistenia vložili.... Ich sen o pokojnom a zabezpečenom dôchodku sa rozplynul...

Poradil som mu, nech si nechá úrazové poistnie, avšak zabezpečenie dôchodku nech si rieši nákupom zlata po malých čiastkach, a postupne si vybuduje svoj vlastný „zlatý poklad“. Poklad,ktorého hodnota ostáva zachovaná.

Poklad, ktorý vždy predstavoval a predstavuje ISTOTU.

Keď však máte ďalšie otázky, kľudne mi napíšte TU a ja vám nezáväzne odpoviem. 

Comments are closed.

Investujeme do zlata
5 tipov, ktoré by ste mali vedieť hneď teraz