Ako nakupovať zlato a neprísť pri tom o “gate”…

Ako nakupovať zlato a neprísť pri tom o “gate”…

Cena zlata za posledných 20 rokov stúpla takmer na trojnásobok. Pre investorov je to lákadlo, kdekto už uvažoval o tom, že "jednoducho nejaké to zlato nakúpi". Lenže to nie je také jednoduché. Investovanie do zlata nie je o tom, zabehnúť do najbližšieho klenotníctva a kúpiť si tam prstienok, ktorý sa vám páči. Zlato môžete nakupovať a následne predávať viacerými spôsobmi.

ZLOMKOVÉ ZLATO

Takmer každý má doma zlatý prstienok, náušnicu či pretrhnutú retiazku. Vyhadzovať zlato či striebro v rámci jarného upratovania asi nikto nebude, ale ak tá náušnica nie pamiatka na milovanú babičku, mohli by ste zlomky skúsiť predať.

POZOR: Netešte sa však na závratné bohatstvo. Takéto zlato nemá žiadny certifikát pravosti a nikto ďalší ho v rovnakej podobe nekúpi, bude sa s ním musieť ďalej pracovať. To zráža jeho cenu. Oplatí sa obísť pár miest, kde vykupujú drahé kovy (záložne, zlatníctva). Cena hŕstky zlata sa môže u jednotlivých obchodníkov líšiť o pár eur, ale aj o desiatky.

ZLATÉ ŠPERKY

Ak vás omrzel zlatý šperk, ktorý je kompletný a funkčný, možno bude mať vyššiu hodnotu ako zlomky. Môže mať totiž umeleckú či historickú cenu. Historickú hodnotu nečakajte od prstienka, ktorého sa chcete po rozvode zbaviť.

S tým zamierte opäť do zlatníctva a zase ich obíďte niekoľko. "Dostala som kedysi zlatý náramok, ktorý sa mi veľmi nepáčil. Roky ležal v krabičke, až som sa odhodlala ho predať. Ponúkla som ho v štyroch zlatníctvach a nakoniec som ho predala za 500 eur. Najnižšia ponuka pritom bola 400 eur," opisuje svoju skúsenosť Katarína.

ZLATÉ MINCE

Tu už ide naozaj o investičné zlato. Opäť však nezáleží len na veľkosti a rýdzosti mince, ale aj na umeleckej, prípadne zberateľskej hodnote.

Človek, ktorý má záujem o mince z drahých kovov, by sa mal v zberateľskom svete orientovať, nakupovať podľa nejakého plánu, aby jeho zlato malo nielen hodnotu drahého kovu, ale aj zberateľskú.

ZLATÉ TEHLIČKY

Investičné zlato môžete nakupovať v podobe "tehličiek". Nepredstavujte si však veľkosť tehly stavebnej, ba ani tehličky, ktorú môžete vidieť v kriminálkach pri scénach z vykrádania bánk.

Zlaté zliatky začínajú na 1 grame, zaobstarať si môžete aj kilogramové, na to si však pripravte asi 30-tisíc eur. Zlatý zliatok je opatrený razbou a je dodávaný spolu s certifikátom, ak si ho necháte v neporušenom obale, nie je pri prípadnom predaji problém s overovaním pravosti.

Niektoré firmy ponúkajú možnosť si zlatú tehličku aj postupne nasporiť. Posielate mesačne, koľko môžete a po čase dosiahnete hodnotu zliatku. Ten vám môže spoločnosť, u ktorej sporíte, zaslať či uschovať.

Doležité je si vyberať overeného obchodníka, aby ste mali istotu, že kúpite pravé certifikované investičné zlato. Taktiež je dôležitý aj GARANTOVANÝ SPäTNÝ ODKUP za aktuálnu trhovú cenu.

V PRÍPADE NÁKUPU ZLATA V BANKE TÚTO ISTOTU MÁTE ...

P.S. Ak máte záujem o bezplatnú prípravu sporiaceho plánu, klikni sem a kontaktujte ma 

 

Comments are closed.

Investujeme do zlata
5 tipov, ktoré by ste mali vedieť hneď teraz