Chcete vedieť, či sa investícia do zlata oplatí ?

Chcete vedieť, či sa investícia do zlata oplatí ?

 Kto má zlato, má vždy peniaze (Alan Greenspan, bývalý riaditeľ Federálneho rezervního systému USA-FED).

 

Zlato sa používalo dlhé roky ako platidlo, dnes sa používa ako platidlo papier. História aj súčasnosť nám ukazuje, že ak začne byť príliš veľa papierových peňazí v obehu, ich kúpna sila sa začne znižovať. Výsledkom je, že za rovnakú sumu peňazí si kupujeme stále menej tovaru...

Spomeňme si, ako sme mali plný nákupný košík v s potravinami pri nákupe za 1000 SK, a čo tam máme DNES za 33 euro.. a čo tam budeme mať za 10 rokov za 33 Euro ?

Budeme mať tovaru viac alebo menej ?

 

Ako vôbec k tejto situácii došlo?

Prelomový bol rok 1971, keď došlo k odstúpeniu USA od Bretton-Woodskeho systému mien. Podstatou bolo naviazanie dolára na zlato a ostatých mien na dolár. Keď zmluva prestala platiť, papierové peniaze prestali byť kryté zlatom.

Výsledkom je, že centrálne banky štátov, dnes hlavne FED a Európska centrálna banka nekontrolovateľne zvyšujú množstvo ničím nekrytých peňazí v obehu, výsledkom čoho je to, čo vidíme každý deň v obchode, v reštaurácií, na benzínovej pumpe... výsledkom je to, že platíme za tovary a služby stále viac.

Od roku 1971 sa americký dolár znehodnotil přibližne o 60%, Euro, je žiaľ, na tom podstatne horšie, od roku 2001 doteraz ( za 14 rokov) sa znehodnotilo přibližne o 50%.

 

Akú bude mať Euro hodnotu za ďalších 14 rokov

Možno a je to vysoko pravdepodobné – NULOVÚ.

Zlato funguje ako dlhodobý uchovávateľ HODNOTY peňazí. Ak máte zlato, máte ISTOTU v tom,že napr. za 10 rokov si kúpite za peniaze získané predajom zlata minimálne rovnaký objem tovaru ako dnes.

Ako sa zlato obchoduje, aké má vyhliadky do budúcnosti sa dozviete v ďalšej časti seriálu.

P.S. Aj chceš aj TY uchovať hodnotu svojich peňazí formou zlata, klikni SEM

Comments are closed.

Investujeme do zlata
5 tipov, ktoré by ste mali vedieť hneď teraz