Ako čo najlepšie zabezpečiť naše deti?

Ako čo najlepšie zabezpečiť naše deti?

Súhlasíte s tým, že v dnešnej dobe musíme myslieť na budúcnosť našich detí?

Pred nedávnom sa mi viacerí klienti a známi baby-933097_640ozvali s prosbou: chceli kvalitne zabezpečiť svoje deti do budúcnosti. Hneď som s nimi diskutoval o viacerých možnostiach pre ich ratolesti.

Sám dobre poznám túto tému vďaka vlastným deťom. Veď na „istoty“ v tomto štáte sa spoliehať nemôžem, no svojim deťom chcem po sebe niečo zanechať.

Otázkou však nie je, koľko peňazí deťom nasporíte do 18-tky, ale ako vaše deti najlepšie zabezpečíte – akú reálnu hodnotu im zanecháte.
Poďme sa na to spolu pozrieť:

Aké sú možnosti zabezpečenia vašich detí?

Spomedzi rôznych možností sme s klientmi a kolegami diskutovali práve o zabezpečení cez vkladné knižky pre deti, životné investičné poistenie a investovanie do zlatej tehličky.

 

Prvá možnosť: vkladné knižky
Ak ku vám môžem byť úprimný, vkladná knižka je to najhoršie, čo môžete urobiť. Spomínam ju len preto, že je medzi ľuďmi (mylne) obľúbená ešte z minulosti.

Prečo?

Môžete na ňu vkladať nepravidelne a aj po malých čiastkach, čo môže byť výhodou.
Ak sa však pozrieme na vkladnú knižku, jej úroky sú priam mizivé (pod 0,5%) a ešte si odrátajte daň z výnosu...

Prakticky vaše peniaze na vkladnej knižke stratia hodnotu a o 20 rokov vaše dieťatko dostane menej, ako ste mu tam vložili. Pretože vaše peniaze v dôsledku inflácie prerobili.

 

Druhá možnosť: Investičné životné poistenie
Investičné životné poistenie nám už z názvu hovorí, že cez neho naše deti poistíme.
Mnoho ľudí však volí nesprávne a zakladá investičné životné poistenie pre ich deti – aby im sporili.

Vaše finančné prostriedky, ktoré tam pravidelné vkladáte sa však prerozdeľujú do poistnej sumy a sporiacej sumy – v konečnom dôsledku dostanete výrazne nižšiu sumu, akú ste tam po celú dobu vkladali.

Preto si pred výberom investičného živ. Poistenia dobre rozmyslite, či chcete vaše dieťa zabezpečiť a sporiť mu, alebo ho poistiť.

 

Čo odporúčam mojim klientom ja?

Ja osobne svojim klientom pre deti odporúčam investíciu do zlata.
Pýtate sa prečo?

Možno ste si aj vy všimli vývoj Snímka obrazovky 2015-12-01 o 15.49.54peňazí za posledných 10-15 rokov. Slogany typu „meníme menu, nie cenu“ nás zavádzali, počas večerov len nostalgicky spomíname na časy, keď sme si za 100 eur mohli dovoliť to a to a ešte hento...

Úplne vám rozumiem, no realitu ja, ani vy, nezmeníme. Peniaze strácajú na hodnote, pretože ich „požiera“ inflácia.
Práve z tohto dôvodu odporúčam klientom pre svoje deti sporenie do zlata.

Hovorím sporenie?

Áno.

Zlato nemusíte nakupovať hneď "za hotové". Teraz si spolu môžme vytvoriť sporiaci plán, napríklad na 30 000 eur. To je cieľová, suma, ktorú si chcete nasporiť v zlate. A vy môžte na účet vkladať peniaze, za ktoré nakúpite reálne zlato – váš majetok, ktorý nestráca na hodnote.

Pokiaľ je vám nepríjemné zabezpečiť vaše deti do budúcnosti a túto otázku ani nechcete riešiť, ďalej už čítať nemusíte.
Pokiaľ vám však naozaj záleží na budúcnosti vašich detí, pozrite si moje odporúčania ďalej.

Ako funguje zabezpečenie dieťaťa cez zlato?

Už vyššie v článku som spomenul, že do zlate tehlyzlata si môžte sporiť. To znamená, že spolu uzatvoríme zmluvu napríklad na 30 000 eur, zaplatíte vstupný preddavok, ktorý vám vo forme zlata postupne celý vrátime.

Ak chcete, môžte váš účet vložiť ihneď vyššiu sumu (napríklad 500 eur), alebo vkladať menej a pravidelne, aj 50 eur mesačne.
Takto si postupne vytvárate zabezpečenie - nakupujete reálny majetok, ktorý nestráca na hodnote, ale ju uchováva.

A teraz si predstavte, že vaša ratolesť dostane na 25 narodeniny kilečko zlata (veľké asi ako Iphone 5) – reálny majetok, ktorý môže použiť. Žiadne „kvázi“ peniaze na vkladnej knižke, či poistenie so sporením.

Keď si pomyslím na moju dcérku a chlapca, ktorým sporím v zlate, cítim sa pokojne. Je to príjemný pocit, akoby teplo rozlievajúce sa na hrudi, keď si pomyslím, že sa o moje deti v ich dospelosti nemusím báť. Poznáte ten pocit tiež?

 

Dokonca tento mesiac mám pre vás špeciálny darček

Pretože ste dočítali tento článok až do konca a budúcnosť vašich detí vám nie je ľahostajná, pripravil som pre vás špeciálny darček- iba v mesiaci december môžete uzavrieť jednu zmluvu na 30 000 so vstupným preddavkom a druhá zmluva, tiež na 30 000 bude bez preddavku, no my vám ho vyplatíme aj tak.
Takže prinajhoršom ešte zarobíte...Snímka obrazovky 2015-12-01 o 19.00.36

Zlatá Rybka je špeciálny produkt iba pre deti. Pokiaľ viem, žiadna iná
spoločnosť na Slovenskom trhu nemá takúto možnosť pre vašich potomkov.

 

Podobnú situáciu zažila aj moja klientka:
„Narodili sa nám dvojičky a hľadali sme finančný produkt, na ktorý by sme im mohli dlhodobo sporiť. Mali sme negatívne vlastné skúsenosti s investičným životným poistením. Dostali sme naspäť výrazne menej ako sme tam vložili. O zlate sme počuli, a najskôr sme si mysleli, že je to len pre “horných desatisíc”. P. Kováč nám ukázal, že môžeme davať mesačne aj malé sumy peňazí a budovať si svoj rodinný zlatý poklad. Ďakujeme.”

Ak máte záujem zistiť, ako presne to funguje, neváhajte a ozvite sa mi hneď. Je dokonca možné, že nebudem odpovedať ihneď, kvôli zvýšenému počtu takýchto požiadaviek.

Predsa, idú Vianoce a stále pribúdajú ľudia, ktorí rozumne narábajú so svojimi peniazmi, chcú zabezpečiť svoje deti a myslia na budúcnosť.

Ja sa však postupne dostanem ku všetkým vašim požiadavkam.

P.S. Ak máte záujem o bezplatnú prípravu sporiaceho plánu, kliknite sem a kontaktujte ma 

Comments are closed.

Investujeme do zlata
5 tipov, ktoré by ste mali vedieť hneď teraz